Şık giyimin en önemli teknolojik aksesuarı ütülerdir. Yıkanan çamaşırlar makineden çıktıktan sonra kırışır. Ütülenmeyen gömlek ve pantolonu giymek toplumda ayıplanmamıza neden olur. Bu anlamda şık bir görünüm için evimizde sağlam çalışan bir ütümüzün olması gerekir.Ütü alırken şu hususlar göz önüne alınmalıdır.

1-Tip: Buhar kazanlı ütüler en çok tercih edilen ütülerdir. Kısa sürede düzgün sonuç almak için buhar kazanlı ütüleri tercih etmelisiniz. Fiyat olarak normal ütülerden pahalı olan buhar kazanlı ütüler kısa sürede kaliteli ütüler yapmanızı sağlar.

2-Marka: Ütüde bilinen markaları tercih etmelisiniz. En popüler ütü markası tefal ve phlipstir.  Bilinen markalar bozulduğunda geniş servis ağı, kolay bulunan parça ile sizi üzmez. Bilinmedik markalar bozulduğunda ütünüzü çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

3-Garanti: Garantili ütüleri tercih etmelisiniz. Servis ağı gelişmiş, parçası kolay bulunan ütüleri tercih etmelisiniz. Bu anlamda yerli malı kullanmanızı tavsiye ederim.

4-Program: Programlı ütüleri tercih etmelisiniz. Böylece hangi kumaşın kaç derecede ütülenmesi gerektiği otomatik ayarlanır.