Hayatımızın en büyük eğlence kaynağı televizyonlardır. Televizyon alırken çok dikkat etmek gerekir. Televizyon gibi beyaz eşyalar uzun süre kullanılan eşyalar olduğu için alım yapılırken çok iyi analiz yapmak gerekir. İhtiyaçlarınıza cevap veren bir televizyon alırken şu hususlara dikkat etmeniz tavsiye edilir.

1-Tip: Televizyonlar led ve normal olmak üzere 2 türü vardır. Led televizyonlar duvara kolayca montaj edilir. Evinizde çok yer kaplamadığı gibi oldukça güvenlidir. Diğer televizyon tiplerinde masa ünitesinin devrilme tehlikesi vardır. Bozulduğunda tamire götürürken çok zorlanırsınız. Ağırdır ve taşıması oldukça zordur.

2-Ekran Boyutu: Televizyon ekran boyutu önemlidir. Ekran ne kadar büyük olursa izlenilen programdan o derece zevk alınır. Büyük ekran televizyonda maç izlemek kişiyi gerçek ortamda maç yapılıyormuş gibi his uyandırır. Filmlerdeki duygu daha iyi yakalanır.

3-Çözünürlük: Televizyonun kalitesini belirleyen en önemli unsur ekran genişliği ve çözünürlüktür. Çözünürlük kalitesi ne kadar yüksek olursa izlenilen programlar o kadar canlı hissedilir. Çözünürlük değeri yüksek televizyonları tercih etmelisiniz.