Bilgisayar hayatın her bölümünde kullanılmaya başlandı. Film izlemek, müzik dinlemek, internette işlerimizi takip etmek, gazete okumak, sohbet etmek, işlerimizi takip etmek gibi bir çok alanda aktif olarak bilgisayarlar kullanılmaya başlandı.

Bilgisayar almaya karar verdiyseniz tip olarak da laptop diz üstü bilgisayar almak istiyorsanız şu tavsiyelere uymanızı tavsiye ederiz. Uyulmayan her kriter size emin olun pişmanlık olarak dönecektir.

1-Ekran Genişliği: Bilgisayar ekran genişliği inc olarak adlandırılır. Küçük ekranlı bilgisayarlara minibook denir. Minibooklar taşınması kolay olduğu gibi şarjı da normal laptoplara göre daha uzun dayanmaktadır. Minibookla işlerinizi takip edebilirsiniz. Filim izleme gibi işlemlerde minibooklar kullanışlı değildir. En kullanışlı laptop çeşidi 17 inc ekranlı laptoplardır.

2-İşlemci: Bilgisayarın çalışma kalitesini belirleyen en önemli öğe işlemcidir. Bu anlamda işlemci olarak çift çekirdekli ve i serili işlemcileri tavsiye ederiz.

3-Hard disk: Bilgisayarınızın hafızasını ifade eder. Hafıza olarak 1 TB hafızalı bilgisayarlarınızı tercih etmelisiniz. Böylece bilgisayarınızda depolama sıkıntısı çekmezsiniz.

4-Ram: Bilgisayarın çalışma hızını ram belirler. Bu anlamda ram değeri yüksek 1 gb ve üstü ramlar tercih edilmelidir.