Ev temizliğinin vazgeçilmez teknolojik aleti elektrikli süpürgelerdir. Evlerimizi tozdan kirden kurtarır. Hanımlar temizliğe elektrikli süpürge ile başlar. Elimizden düşürmediğimiz bu aleti alırken ince eleyip sık dokumamız gerekir. Elektrik süpürgesi alırken şu hususlara dikkat edilmelidir.

1- Kullanım Kolaylığı: Gün boyu elinizden düşmeyeceği için kullanımı kolay aletler tercih edilmelidir. Hafif taşıması kolay ürünler temizlikte az enerji harcamanızı sağlayacaktır.

2- Çekim Gücü: Çekim gücü yüksek aletler alınmalıdır. Çekimi ne kadar kuvvetli olursa kişi o kadar az enerji harcar. Halıların gözeneklerine kadar nüfus ederek kusursuz temizlik sağlar.

3-Marka: Bilinen popüler markalar tercih edilmelidir. Bozulduğunda size hizmet verecek geniş servis ağı olan parçası kolay bulunan makine modelleri tercih edilmelidir. En popüler elektrik süpürge makinesi arzumdur.  Arzum dışında bugün bir çok marka elektrik süpürgesi olarak günümüze hitap etmeye başladı.  Yerli malı kullanımına dikkat edilmelidir. Alınan markanın garantili olmasına dikkat edilmelidir.