Haberleşme teknolojisi cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte altın çağını yaşamaya başladı. Telefon alırken dikkat etmek gerekir. Bu anlamda şu noktalara telefon alırken dikkat edilmelidir.

1-Tip: Telefonlar tuşlu ve dokunmatik olarak ikiye ayrılmaktadır. Alo demek ve mesaj çekmek sizin için yeterliyse internete girmeyi düşünmüyorsanız tuşlu basit usul telefonlar tavsiye edilir. Şarjı uzun süre gider ve oldukça dayanıklıdır. Telefondan beklentiniz yüksekse internete girmek, fotoğraf çekmek, video izlemekse dokunmatik android işletim sistemi olan telefonları tercih etmelisiniz.

2- Çözünürlük: telefonunuzun kamera çözünürlüğü oldukça önemlidir. Çektiğiniz resimlerin ve videoların kalitesini fotoğraf makinelerinin çözünürlüğü belirler. Çözünürlüğü yüksek ve kaliteli olan makineler tercih edilmelidir.

3-İşlemci: Akılı telefonların işlemcisi oldukça önemlidir. Bu anlamda işlemcisi yüksek olan telefonlar daha hızlı ve atiktir. İşlemci çalışma hızını etkiler. Uzun vade kullanmak istiyorsanız işlemcisi yüksek telefonları tercih etmelisiniz.

4-Marka: En popüler markalar iphone, lg ve samsungtur. Bu markaların servis ağı oldukça gelişmiştir. Parçası kolay bulunabilir. Kendini kanıtlamış markaları tercih etmelisiniz.