Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımız oldukça kolaylaştı. Eski yaşantımıza göre yeni yaşantımız daha lüks ve rahat geçmektedir. Teknolojik aletler bize hem ekonomik yönden hem de zaman yönünden büyük tasarruflar sağlamaktadır. Hanımların en sık kullandığı teknolojik aletlerin başında bulaşık makinesi gelir. Bulaşık makinesi alırken dikkat etmek gerekir. Şu noktalar makine alırken mutlaka göz önüne alınmalıdır:

1-Program:  3-4-5 programlı makineler vardır. Program sayısının artması makineyi daha kullanışlı ve fonksiyonlu hale getirir. Programlı makinelerin bozulması daha kolaydır. Bu anlamda bazı programlar hiç kullanılmamaktadır. Bu yüzden 3 programlı makineler tavsiye edilir.

2-Marka: Bulaşık makinesinde en popüler marka günümüzde Bosch olarak göze çarpmaktadır. Arçelik, vestel gibi markaların servis ağı oldukça gelişmiştir. Bilinen markalar bozulduğunda sizi üzmez. Bilinen markalar biraz pahalıdır ama kaliteli ve kullanışlıdır.

3-Fiyat: Makineler fiyata göre markaya göre programa göre değişmektedir. Bu anlamda bütçeniz ne kadar iyi olursa o kadar kaliteli ve fonksiyonlu makine alabilirsiniz. Bu ürünü 1 defa aldığınızı düşünürsek işin ucuzuna kaçmak doğru değildir.